Inici 2018-05-23T12:25:43+00:00

FORMACIÓ PROFESSIONAL ESCOLA PIA

L’FP en xifres

0
Centres d’FP
0
CFGM i CFGS
0
PFI
0
Formació per a l’ocupació
0
Agències de col·locació
0
Persones aturades ateses
0
Empreses col·laboradores
0
Alumnes i persones ateses
0
Alumnes becats per EPC

Vull visitar l'escola

BEQUES 2018 – 2019

Des de l’Escola Pia de Catalunya oferim un programa de beques de Formació Professional amb la finalitat de facilitar l’accés a itineraris formatius mitjançant l’estudi de cicles de grau mitjà, de grau superior i també els programes de formació inicial o formacions ocupacionals.
Amb aquest programa volem:
– Garantir que les limitacions econòmiques no impedeixen que joves amb capacitat, talent i vocació puguin accedir a la formació que volen fer.
– Facilitar el desenvolupament d’itineraris formatius que impulsin la inserció laboral de joves en situació socialment desfavorable i amb dificultats econòmiques.

Fins ara, i en els dos anys de vida d’aquest projecte, hem concedit:

  • Curs 2015-16: 30 beques
  • Curs 2016-17: 57 beques
  • Curs 2017-18: 71 beques

Beneficiant un total de 157 joves.

Per qualsevol consulta podeu contactar a:
e-mail: beques@escolapia.cat
telèfon: 93 441 00 04

BEQUES 2018 – 2019

1ª convocatoria per sol·licitar una beca del 16 de març fins el 23 de juny del 2018

2ª convocatoria per sol·licitar una beca  de l’ 1 al 8 de setembre de 2018

FORMULARI DE SOL·LICITUD
CARTA DE MOTIVACIÓ

CENTRES DE FP

BARCELONA CIUTAT

Escola Pia Balmes
Balmes, 208
Barcelona
Tel. 93 217 86 12
balmes@escolapia.cat

Escola Pia Sarrià
Immaculada, 25-35
Barcelona
Tel. 93 212 09 08
infosarriacf@escolapia.cat

Escola Pia Calassanci
Sant Antoni Abat, 54
Barcelona
Tel. 93 319 32 54
calassanci@escolapia.cat

Escola Pia Nostra Senyora
Diputació, 277
Barcelona
Tel. 93 488 11 66
calassanci@escolapia.cat

Escola Pia Sant Antoni
Ronda de Sant Pau, 72
Barcelona
Tel. 93 441 06 05
santantoni@escolapia.cat

Escola Pia Luz Casanova
Almansa, 52-54
Barcelona
Tel. 93 359 61 81
luzcasanova@escolapia.cat

RESTA DE CATALUNYA

Escola Pia Caldes de Montbui
C/ Pi i Maragall, 157
Caldes de Montbui
Tel. 93 865 34 43
caldes@escolapia.cat

Escola Pia Granollers
Av. Sant Esteve, 14
Granollers
Tel. 93 879 34 00
granollers@escolapia.cat

Escola Pia Igualada
Plaça Castells, 10
Igualada
Tel. 93 803 27 00
igualada@escolapia.cat

Escola Pia Mataró
Plaça Santa Anna, 1
Mataró
Tel. 93 755 61 59
mataro@escolapia.cat

Escola Pia Salt
Francesc Macià, 57
Salt
Tel. 608 28 11 23
salt@escolapia.cat

Escola Pia Olot
Plaça Clarà, 9
Olot
Tel. 972 27 12 80
olot@escolapia.cat

Escola Pia Vilanova i la Geltrú
Rbla. Salvador Samà 114-116
Vilanova i la Geltrú
Tel. 972 26 02 12
vilanova@escolapia.cat

Escola Pia Terrassa
Col·legi, 14
Terrassa
Tel. 93 788 54 54
terrassa@escolapia.cat